Az Arizona Egyetem Képalkotási Technológiai Laboratóriumának Új Vízhangja az Infravörös Innovációban
TUCSON, Ariz. –
Az Arizona Egyetem Képalkotási Technológiai Laboratóriuma (ITL) új utat kínál az infravörös technológia javításában. A labor kísérleteket végez a képérzékelők jobb működéséért. A kutatás közelről kapcsol a technológiához. A tudósok exobolygókat mérnek, a klímaváltozás jeleit követik.
Az ITL Szerepe és Fejlesztések
Az ITL a fényvezérlő és félvezető eszközök fejlesztésére szorítkozik. A labor új érzékelőket állít elő. Ezeket az eszközöket az asztronómia, Földfigyelés, gyártás és fizikai mérések szolgálják. A labor irányítja a Steward Csillagászati Obszervatóriumot. A kapcsolatok a félvezetőgyártásban erősítik a kutatást. Így a képérzékelők hatékonyabban dolgoznak a Föld és az űr megértésében.
Az ITL aktívan készít új szenzorokat. Az eszközök a sötét anyag térképét készítik. Az érzékelők közelről mérik a környezeti változásokat. Az új berendezések hosszú hullámhosszak mérésére összpontosítanak. Jarron Leisenring, a labor vezetője, mind az egyetemi csapatokkal, mind az ipari csoportokkal dolgozik.
„Az ITL minden nap épít, és én örülök ennek” – nyilatkozta Leisenring.
Andre Wong, az új helyettes laborigazgató, és a vezető mérnök együtt dolgoz Brittany Miles-szal, új professzorral. Ők olyan infravörös detektorokon dolgoznak, melyek bővítik a labor lehetőségeit. A csapat az Arizona Infravörös Detektor (AIRD) labor létrehozásán is dolgozik.
Innovatív Fejlesztések
Az ITL kutatói új, éles szenzorokat terveznek. A munkájuk a csúszó töltés-csoport eszközöket, fotodiódákat és mikrohullámú detektorokat vizsgálja. Ezek az eszközök mérik a fotonok energiáját. A méréshez erős hűtés szükséges.
A mérnökök olyan eszközöket építenek, melyek a NASA következő teleszkópjához készülnek. A cél az egyes fotonok pontos azonosítása és számlálása.
Az ITL Története és Jövője
Az ITL 1990-ben indult. Több mint 4000 eszközt adtak át világszerte a kutató- és ipari csoportoknak. A labor kezdetben egy CCD labor volt. Az 2000-es évektől az ITL széles lett fel.
A szenzorok a fényt apró pixeleken rögzítik. A pixelek az elektromos jelek révén mutatnak. A szűrők minden pixel hullámhosszait beállítják. A CCD és a CMOS eszközök a leggyakoribbak. A CMOS elemek alacsonyabb energiafelhasználásuk miatt széles körben elterjedtek.
A labor ma a fényérzékelés hatékonyságát kutatja. Az új mérőeszközök pontos adatokat adnak a megfigyelésekről. Az ITL folyamatos munkája maradandó hatást kelt a tudományban és az iparban.