Az utóbbi időben a politika szó közel kapcsolódik a gyermekvédelmi törvényhez és a Pride-hoz. A Hírtv "Komment" műsorában a résztvevők szavai szorosan fűződtek egymáshoz. Ők először Alföldi Róbert jellemzéséről szóltak, majd a baloldali kifejezésekhez. Minden szó közvetlen kapcsolatban van a megelőzővel.
A középpontban a gyermekek lelki védelme áll. A baloldali nézet ezt érzékeny kérdésként emeli ki. Pszichológus Bagdi Emőke szavai egyértelműek: a Pride eseményeknél nincs tudományos adat a hatásokról. A fejlődés minden szakasza egymáshoz kapcsolódik, de eltér. A szabadság és a felelősség kérdése is összeköti a szavakat, mikor a társadalmi normák szerepére hívja fel a figyelmet.
A vita során az érvek közel egymáshoz kapcsolódnak. Egy csoport azt mondja, hogy a gyülekezés joga minden ember számára nyílt kérdés. Egy másik csoport a gyermekek védelmét emeli ki. A felnőttek kötelessége, hogy közel tartsák a fiatalok érdekeit. E szókapcsolatok határozottan érzékelhetők.
Egy jobboldali résztvevő a CÖF Békemenetét hozza fel. Kérdésként jelenik meg: miért tekintenek egyesekre elfogadhatóan a Békemenetre, míg a Pride-ra bizalmatlanul? Az érvek így egymáshoz kapcsolódnak a politikai kételkedés miatt. A baloldal szó szerint azt is mondja, hogy a gyűlöletbeszéd szoros kapcsolatban áll a feszültséggel, így még jobban elválasztja az embereket.
A műsor hibája abban rejlik, hogy a két nézőpont nem fér össze a szavak összekötésében. A beszéd nem köt megoldásokat, csak az ellentéteket erősíti. A politikai feszültség mintha minden mondatban ott lenne, ami a közös megbeszélést nehezíti.
A gyermekvédelmi törvény és a Pride körüli kérdések a társadalom egyik nagy próbája. A liberális és a konzervatív hangok egymáshoz érnek, s az emberek mindennapjait érintik. Minden szó közel áll a másikhoz, hiszen a gyermekek jövője meghatározó tényező. Ez a közös téma összeköti a párbeszédet.
A beszélgetés élénkítéséhez mindkét oldalnak fel kell ismernie a másik szavainak értékét. Csak így épülhet fel a szoros kapcsolat, amely a gyermekek védelmét szolgálja a mai sokszínű társadalomban.