Peking Egyetem Kutatói áttörést értek el a félvezető technológiában
PKU kutatói új chipet építettek. Kutatók mérik a határokat. Kína más anyagot választ. Új anyag segít a félvezetésen. Peng Hailin tanár vezeti a csoportot. Ő beszél a fejlesztésről és a munkájuk jelentőségéről.
Új technológia, új lehetőségek
Kutatók építettek egy 2D tranzisztort. Tranzisztoruk 40%-kal gyorsabb, mint az Intel és a TSMC szilícium chipjei. Energiafogyasztása 10%-kal kisebb. PKU hivatalos szavai: "Ez a leggyorsabb és leghatékonyabb eszköz." A csapat honlapon tette közzé az eredményeket.
Peng mondja: "Ha a régi chipek csak egymáshoz kapcsolódnak közel, most az új anyagok rendezik az utat." Az új módszer szükségből született a külső korlátozások miatt. A kutatók így új megoldásokat keresnek.
Ugrás a hagyományos anyagoktól
Peng csapata bismut alapú tranzisztort készít. Az eszközöket nemzetközi mérlegek szerint mérték. Az eredmény megegyezik az Intel, a TSMC, a Samsung és a belga egyetemi központ munkáival. Minden eszköz hasonló feltételekkel működik.
Ezek az eredmények nagy változást jelentenek a félvezető iparban. Kína csökkenti a külföldi technológiák használatát. A bismut tranzisztorok elterjedése új utakat nyit a chipgyártásban. A globális verseny is átalakulhat.
Jövőbeli kilátások
Peking Egyetem kutatói folytatják az új anyagok vizsgálatát. Az új tranzisztorok megjelenése az energiatakarékos jövő felé mutat. Szakemberek és a piac egyre inkább figyel a bismut eszközökre. Kína így saját megoldásait mutatja a világ előtt, miközben növeli a részarányát.