A közelgő kockázat az amerikai gazdaság számára: Heti diagram
Valaki hitte, az amerikai gazdaság erős. Most ébred fel: a fogyasztói érzések gyengülnek. Statisztikák mutatják, a bizalom az elmúlt négy év legalacsonyabb. Köszi, Trump tarifa-kezelés! Az emberek nem bíznak a holnapban.
Gazdasági előrejelzések mutatják, a számok csökkennek. Wall Street nem riadt, mégis a hangulat megfogva ad jeleket. Kérdés: mi javítja a helyzetet? Ha a fogyasztói hit megrendül, a gazdaság szenved.
A konferencia bizottság jelentése mondja, márciusban széles körben csökkent a bizalom. Csak egy háztartáscsoport számít: a 125–nál többet keresők. Míg sokan szorítanak, ők vásárolnak. Ez szomorú ellentét.
Most baj van. A magas jövedelműek adják a lassan felfutó gazdaság elosztását. Ők költik a fogyasztás felét. Ha hirtelen leszűnik ez a kiadás, a gazdaság sötét pillanathoz érhet. Nem szeretek aggasztani, de ez a valóság.
Brett Ryan a Deutsche Bankból mondja: "A kockázat forrása a magas eszközár és a bizonytalanság." Ha nem érzik a legalább 10%-os csökkenést, a pánik közeleg. Egy 20%-os esés más helyzet. Az S&P 500 12%-os csökkenése komoly figyelmet kér.
Mark Zandi a Moody’s közgazdásza kifejti, a gazdagok kevesebbet takarítanak, sőt több pénzt költenek. Ez a poszt-pandémiás világ hatása. Képzeljük el, ha a tőzsdei veszteség hat a költésre, a növekedés veszélybe kerül.
Ajay Rajadhyaksha a Barclays kutatója mondja, a legfőbb probléma a fogyasztók hangulata. Alacsony a megtakarítás. Az elmúlt három évben ezt majdnem figyelmen kívül hagyták. Ez érinti az amerikaiakat minden nap.
Április 2-án, a tarifahatár előtt sokan mondták, a kiadások jövője veszélyben van. Nem ez a legrosszabb forgatókönyv, de erre kell figyelnünk. Ha a gazdaság nem javul, nem számíthatunk a biztonságra.
Josh Schafer vagyok, ez volt az újabb összefoglaló a gazdasági kockázatokról. Reméljük, a következmények elkerülhetők.